Bayer Genç Bilim Elçileri Projesi 10. Yılında Yeni Uygulamalarla Devam Ediyor

Bayer’in Daha İyi Bir Yaşam için Bilim misyonu doğrultusunda 10 yıldır Toplum Gönüllüleri Vakfı(TOG) ile birlilkte yürüttüğü Bayer Genç Bilim Elçileri projesi yeni döneminde de farklı uygulama alanlarında gençlerle buluşmaya devam ediyor..

Pandemi döneminde online platformda uygulamalarını sürdüren proje 10 yılda 3344 gence ve 40735 çocuğa ulaştı.

Bayer’in 10 yıldır Toplum Gönüllüleri Vakfı ile birlikte yürüttüğü Bayer Genç Bilim Elçileri Projesi, faaliyetlerine pandemi döneminde de devam ediyor. 2020 yılı Mart ayından beri projeyi online platformda yürüten Bayer ve TOG, 2021 yılında da yine aynı mecralardan gençlerin hayatına dokunmayı sürdürüyor. Uzaktan eğitimin ve karantina döneminin fırsata çevrildiği projede hem ilköğretim öğrencileri ve elçiler hem de öğretmen eğitimleri kapsamında öğretmenlerle uygulama ve çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Gerçekleştirilen eğitimlerle Türkiye'nin dört bir yanına dijital kanallardan ulaşılarak gençlere bilim okuryazarlığı eğitimi veriliyor ve gençler yine benzer kanallarla ilköğretim çağındaki çocuklara ulaşarak bilim tohumları serpmeye kaldığı yerden devam ediyor.

 

bgbe_2

 

Yeni uygulamaların yanı sıra yeni hedefler belirlendi

 

Gönüllü öğretmen ve öğrencilerin eğitimleri hız kesmeden sürerken, ilköğretim öğrencilerinin bilime olan ilgisini canlı tutmak için sosyal medya’yı da odağına alan proje, evde yapılabilen kolay ve eğlenceli deneylerle çocuklara ulaşıyor. Bunun yanı sıra tam 34 farklı şehirden 90 öğretmenin katılımı ile tam 5 öğretmen eğitimi de bu süreçte başarı ile tamamlandı. Pandemi sürecinde de bilimi yaymayı, çocuklara bu yol ile ulaşmayı misyon edinen Bayer Genç Bilim Elçileri misyon böylece 10 yılda 3344 gence ve 40735 çocuğa ulaştı ve ulaşmaya devam ediyor.. 2021 yılı için 2000’nin üzerinde öğrenci hedefleniyor.