G4A Girişim Hızlandırma Programı

Sağlık ve beslenme alanlarında uzmanlaşmış küresel bir Yaşam Bilimleri şirketi olarak dünyanın farklı ülkelerinde dijital girişimleri ve girişimcilik ekosistemini desteklemek amacıyla yürüttüğümüz Girişim Hızlandırma Programı G4A’i Türkiye’de 2018’den beri Hackquarters by Tenity iş birliğiyle düzenliyoruz. G4A programına; sağlık ve tarım alanlarında dijital çözümler sunan, fikir aşamasını geçmiş, sürdürülebilir ve ölçeklenebilir iş modeli bulunan, yalın bir ürüne veya prototipe sahip ya da satış aşamasında olan girişimcileri seçiyoruz. Programla ilgili daha detaylı bilgiye g4a.bayer.com.tr web sitesinden ulaşabilirsiniz.

G4A Girişim Hızlandırma Programı

 

Girişimleri Desteklemeye Devam Ediyoruz

Yöneticilerimizin ve mentorlarımızın dahil olduğu özel bir jüri tarafından yapılan değerlendirme sonucunda; programa seçilen tüm girişimciler 100 gün boyunca online eğitim, mentorluk, iletişim ağını genişletme, ürün geliştirme ve iş birliği imkânlarından yararlanabiliyor; ayrıca seçilenler arasından belirlenen her bir girişime hibe desteği* veriyoruz. Bayer olarak, 2018 yılından bu yana G4A programı kapsamında sunduğumuz hibe, mentorluk, eğitim ve iş birliği desteğiyle girişimcilik ekosistemine 6.5 milyon TL katkı sağladık.

 

* Programa seçilen girişimciler arasından hibe desteği almaya hak kazanan gerçek kişi girişimcilerin, hibe ödemesini almak için ticari işletme veya ticaret şirketi (limited şirket vb.) kurması gerekmektedir.

 

İş Birliği İmkanı Sunuyoruz

G4A 2021 girişimlerinden Tolkido, Bepanthol Baby ile “İyiliğe Ninniler” projesi kapsamında iş birliğine imza attı. Sertab Erener’in yeniden yorumladığı, Öykü Karayel ve Can Bonomo çiftinin de eşlik ettiği ninnileri daha fazla çocukla buluşturmak ve çocukların gelişimine katkıda bulunmak amacıyla “Akıllı Uyku Arkadaşım” oyun setini hayata geçirerek web sitesi üzerinden satışa sundu.

2020 programına seçilen girişimlerimizden Albert Health ile gerçekleştirdiğimiz iş birliği kapsamında pandemi döneminde Albert Sağlık Asistanı uygulaması üzerinden 1000 kadına, kadın hastalıkları ve doğum uzmanı hekimlerinden ücretsiz danışmanlık hizmeti ve onkoloji hastalarına tedavilerini tamamlayıcı 400 seans beslenme ve psikolojik danışmanlık destekleri sağladık. Albert Health, Kardiyoloji ekibi ile birlikte de yeni bir proje üzerinde çalışmalar yürütmeye devam ediyor.

 

G4A ile ilgili tüm duyuruları sosyal medya hesaplarımızdan (Facebook, Instagram, LinkedIn, Youtube) takip edebilirsiniz.