Bayer Liseler Arası Bilim Yarışması

“Bayer'in lise öğrencilerini, fen ve bilim alanında çalışmalar yapmaya teşvik ederek ve bu alandaki çalışmalarını yönlendirerek bilimsel gelişimlerine katkıda bulunmayı amaçladığı, Bayer Liseler Arası Bilim Yarışması bu yıl “Yaşama Değer Kat” teması ile gerçekleşecek. Tüm öğrencilerimize şimdiden başarılar diliyoruz.

 

Ödüller

  • Birincilik Ödülü 15.000 TL
  • İkincilik Ödülü 10.000 TL
  • Üçüncülük Ödülü 7.500 TL
  • Bayer Özel Ödülü 5.000 TL

 

Bayer Liseler Arası Bilim Yarışması Hakkında

Yaşam Bilimleri alanında uzmanlaşmış dünya çapında bir inovasyon şirketi olan Bayer, faaliyet gösterdiği tüm ülkelerde sosyal sorumluluk projeleri yürütüyor. Bayer’in Türkiye’de yürüttüğü sosyal sorumluluk projelerinin odağında ise bilim, sağlık ve eğitim yer alıyor. Bayer, Liseler Arası Bilim Yarışması ile öğrencileri fen ve bilim alanında çalışmalar yapmaya teşvik ederek ve öğrencilerin bu alandaki çalışmalarını yönlendirerek bilimsel gelişimlerine katkı sunmayı amaçlıyor. Türkiye genelinde lise ve dengi okul öğrencilerinin katıldığı yarışmada projeler “özgünlük”, “bilimsel yöntem”, “yararlılık”, “uygulanabilirlik”, “sunum” ve “sonuç” kriterlerine göre değerlendiriliyor. 2014 yılında, “Kent için Bilim” teması ile ilki düzenlenen Bayer Liseler Arası Bilim Yarışması’nda öğrenciler kent yaşamını kolaylaştıran ve vatandaşların gündelik ihtiyaçlarına çözüm sunacak projeler oluşturdu.2015,-2018 yılları arasında yarışmaya katılan öğrencilerden tüm canlılara “Daha İyi Bir Yaşam” sunacak yenilikçi çalışmalar ortaya koyan projeler tasarlamaları istendi. 2019 yılından bugüne “Yaşama Değer Kat” temasıyla düzenlenen yarışmaya 2014 yılından bu yana toplam 4.500’ün üzerinde öğrenci 4000’den fazla projeyle başvurdu. Lise öğrencileri, 2014 yılından bu yana Bayer Liseler Arası Bilim Yarışması’nda teknolojiden tarıma, kimyadan enerjiye birçok alanda bilimsel projeleriyle yer alma fırsatı yakaladı.

 

Geçtiğimiz Yıllarda Bayer Liseler Arası Bilim Yarışması

Bu yıl yedincisi gerçekleşecek yarışmada ilk üç dereceyi alan öğrenci ve okullar akademisyenlerin oluşturduğu jüri tarafından, Bayer Özel Ödülü’nün sahipleri de Bayer Türk çalışanları tarafından belirlenecek.

 

Tüm öğrencilerimize şimdiden başarılar diliyoruz.

 

2019

 

2018 

 

2017 

 

2016 

 

2015