Tarımın Geleceğini Şekillendiriyoruz

Tarımın Geleceğini Şekillendiriyoruz

Türkiye’de tarım ürünleri fabrikası bulunan tek çok uluslu şirket olarak genel merkezimizin yanı sıra Bursa Mustafakemalpaşa’da mısır tohum fabrikamız ve Gebze’deki bitki koruma ürünleri fabrikamız ve sebze tohumları alanında Antalya’daki Ar-Ge merkezimizle tarımın dönüşümüne liderlik etmek için çalışıyoruz. Sunduğumuz çözümler arasında yüksek performanslı mısır, kanola ve sebze tohumlarımız; yabancı ot, hastalık ve zararlılarla mücadele etmek üzere yenilikçi bitki koruma ürünlerimiz ve biyolojik çözümlerimiz yer alıyor. Dijital tarım uygulamalarımız ve sahada aktif bulunan uzman ziraat mühendislerimizin desteğiyle de üreticilerin doğru zamanda, doğru çözümü uygulamalarına; sürdürülebilir çözümler üretmelerine ve sağlıklı, yüksek verimli ürünler yetiştirmelerine destek oluyoruz.

 

Tarım Ürünleri

 

Tarımı Çözümün Bir Parçası Haline Getirmek için Çalışıyoruz

Dijital tarım uygulamalarının artması, tarım alanlarının verimli şekilde yönetilerek üretime daha fazla katkı sağlanması için büyük önem taşıyor. Üreticileri dijital dönüşümümüzün merkezine koyuyoruz ve daha sürdürülebilir ve güvenli bir gıda sistemi oluşturmaya odaklanıyoruz. “Herkes için sağlık, Sıfır açlık” vizyonumuz doğrultusunda üreticilerin daha az girdiyle daha çok üretim yapmalarına yardımcı olacak çözümler sunmak ve tarımı çözümün bir parçası haline getirmek için çalışıyoruz:

 

Climate FieldView: Üreticilerin; uydu haritaları üzerinden tarla sağlığını, bitki gelişimini ve ürün su kullanımını istedikleri anda bilgisayar veya mobil cihazlarıyla uzaktan takip etmelerine, dolayısıyla maksimum verim almalarına yardımcı oluyor, karşılaştıkları riskleri yönetebilmelerine olanak sağlıyor. Bu sistem ile üreticiler, tarlalarındaki gelişimi az olan noktaları kolayca gözlemleyebiliyor, yakından takip ederek zamanında müdahaleyle verim kayıplarının önüne geçebiliyor, zaman ve işgücünden de tasarruf edebiliyor. Tüm bunlara ek olarak, üreticiler Climate Fieldview’da yer alan tarlalarını Bayer temsilcileriyle paylaşabiliyor ve bu özellik ile uzaktan da destek alabiliyorlar.

 

MagicScout: Üreticiler, arazilerde teşhis edilen hastalık ve yabancı otları Google Play ile App Store gibi dijital marketlerden ücretsiz olarak indirilebilen MagicScout mobil uygulaması ile internet bağlantısına gerek duymadan saniyeler içerisinde tespit edebiliyor.

 

4Mevsim Kazananlar Kulübü: Bitki koruma hakkında geniş kapsamlı bilgiler sağlayan bu mobil uygulamaya üye olan çiftçiler, “Bitki koruma nasıl sağlanır?”, “Zirai ilaçlama ne zaman yapılır?”, “Hastalık, zararlı ve yabancı otlarla nasıl mücadele edilir?” gibi soruların doğru ve faydalı cevaplarını bulabiliyor. Bunun yanı sıra dijital hava durumu özelliğinden faydalanarak ekim yaptıkları bölgeye özel bitki bakım programı oluşturabiliyor; tarım borsasında sebze ve meyvelerin en düşük ve en yüksek fiyatlarını takip ederek ekonomik planlama yapabiliyor. Ayrıca Kazananlar Kulübü’ne üye olup Bayer ürünlerini kullanarak puan topluyor ve hediye kazanabiliyor.

 

Safety Seal: Ücretsiz bir şekilde indirilebilen Safety Seal uygulaması ile üreticiler, satın aldıkları Bayer bitki koruma ürünlerinin orijinalliğini teyit etme fırsatı yakalıyor.

 

DEKALB Verim Hattı: Üreticilerin ihtiyaç duyduğu her an yanında olmaya ve sorularına çözüm bulmaya devam ediyoruz. Ziraat mühendislerinden oluşan uzman kadromuz aracılığıyla Türkiye’nin her köşesinden 444 94 49 numaralı telefonu arayan üreticilere ücretsiz olarak danışmanlık hizmeti veriyoruz. Üreticiler; toprak hazırlığı, çeşit seçimi, ekim zamanı/sıklığı, sulama/gübreleme, hastalık ve zararlı mücadelesi, yabancı ot mücadelesi ve hasat gibi mısır yetiştiriciliği ile ilgili her konuda merak ettiği bilgileri alabiliyor.

 

Faaliyetlerimizin Merkezinde Sürdürülebilirlik Yer Alıyor

2030'a kadar, düşük ve orta gelirli ülkelerdeki 100 milyon küçük ölçekli çiftçinin; başkalarına gıda temin edebilmesini, gelirlerini artırmaya yetecek kadar gıda üretebilmesini ve tarımsal bilgi, ürün ve hizmetlerle dijital çözümlere erişimi olmasını istiyoruz. Ayrıca, karbon-nötr olmayı; sera gazı emisyonlarını ve bitki korumanın çevresel etkisini yüzde 30 oranında azaltmayı hedefliyoruz. Bu global hedefler çerçevesinde Türkiye’de de çalışmalarımızı şekillendiriyor ve projeler geliştiriyoruz.

 

***Bayer Tarım Ürünleri hakkındaki tüm bilgilere https://www.cropscience.bayer.com.tr/turkiye.html sitesinden ulaşabilirsiniz.