Çiftçiler, Tüketiciler ve Dünya için Tarımı Şekillendiriyoruz

Biz kimiz?

Yaratıcılık, insanlığın ilerlemesini sağlar. Bu yaratıcılık, dünyanın en büyük zorluklarını çözmek için ihtiyaç duyulan çığır açıcı yenilikleri beraberinde getirir ve hayal bile edilemeyen şeyleri mümkün kılar.

 

Bayer olarak, insanoğlunun ilk buluşlarından biri olan tarımı şekillendirmek için insan yaratıcılığının gücüne inanıyoruz. 150 yılı aşkın süredir, sağlık ve beslenme alanında ilerleyerek insanların yaşamlarını daha iyi hale getirmek için bilimden ve hayal gücünden yararlanıyoruz. Birlikte çok daha fazlasını başarabiliriz.

 

Kendimizi daha iyi bir dünya yaratmaya adadık:

 

 • Biyoçeşitliliğin insanoğlu ile uyum içinde geliştiği,

 • Açlık ve iklim değişikliğinin tarih olduğu,

 • Çiftliklerin daha uyumlu ve dayanıklı bitkilerle daha sürdürülebilir hale geldiği,

 • Tarımın tüm aileler ve toplumlar için ekonomik refahı artırdığı bir dünya.

 

Birlikte çalışarak, tarımı çözümün bir parçası haline getirebiliriz. Bu anı yakalama ve mümkün olanı durmadan şekillendirerek insanlığı ileriye taşıma fırsatına ve sorumluluğuna sahibiz.

 

 

Katkılarımız

Tarımın geleceğini şekillendirebilecek ürünler, hizmetler ve fikirlerin peşinden giderken 3 temel alanda insan yaratıcılığını kullanıyoruz:

Çiftçilerin hem yeterli mahsulü almak hem de kullanılan doğal kaynak miktarını azaltarak daha iyi ürünler elde etmek için inovasyona ihtiyacı var. Bayer’de çiftçilere özel çözümleri her zamankinden daha hızlı sunmak için biyoloji, biyoteknoloji, kimya ve veri bilimi alanında lider araştırma ve geliştirme imkanlarına sahibiz. Çiftçiler, tüketiciler ve dünyamız için olumlu bir değişim yaratmak amacıyla dünya genelinde ortaklarla iş birliklerinin önemli olduğuna inanıyoruz.

 

innovation

İnovasyona yapılan her yatırımın aynı zamanda sürdürülebilirliğe de bir yatırım olması gerektiğine inanıyoruz. Şirket olarak uzun vadeli başarımızın nedeni daha fazla ürün satmamız değil; çiftçilere daha az su, arazi ve enerji kullanarak daha fazla ürün elde etmelerini sağlayacak en iyi çözümleri sunmamız.

 

sustainability

Veri bilimi ve yenilikçi dijital araçlar sayesinde operasyonlarımızın etkinliğini sürdürülebilir şekilde artırabiliyor, bunun yanı sıra ürünlerin nasıl yetiştirileceğine ilişkin daha iyi kararlar alma konusunda çiftçilerin daha güçlü olmasını sağlayabiliyoruz. Günlük yaşamımızda bize yardımcı olan akıllı araçlar gibi dijital tarım da her çiftliğin ihtiyaçlarına göre uyarlanmış bireysel çözümler sağlayarak doğru ürünün doğru yerde, doğru zamanda ve doğru miktarda sunulmasına imkan tanıyor.

 

digital-transformation

Sorumluluklarımız

Tarım alanında yeni bir lider olarak çiftçilere, tüketicilere ve çevreye karşı sorumluluklarımızı yerine getirmenin önemini anlıyoruz. Bu nedenle şeffaflık, sürdürülebilirlik ve etkileşim açısından çıtayı yükseltiyoruz.

 

Tarım alanında en iyi çözümleri sunmaya devam ederken şirketimiz hakkında daha fazla bilgi almak isteyen çiftçiler, basın, STK’lar ve tüketicilerimizle etkileşimlerimizde en yüksek standartları korumaya çalışıyoruz.

 

 • Gıda ve çevre alanlarındaki zorlukları ele alırken daha iyi çözümler bulmak için iş birlikleri yapıyoruz.

 • Kendimizi ve iş ortaklarımızı değerlendirirken yüksek etik standartlar belirliyoruz.

 • Dünya genelinde her büyüklükte çiftliğe hizmet sunuyoruz ve inovasyonlarımızı mümkün olduğunca erişilebilir hale getiriyoruz.

 • Tarımsal uygulamalarda çeşitliliği teşvik ediyoruz.

 • Şirketimizde dahiliyete ve çeşitliliğe öncelik veriyoruz.

 • Şeffaflığı ve diyalog kurmayı taahhüt ediyoruz.

Bir lider olarak Bayer, en yüksek etik standartları ve sorumluluk standartlarını sürdürmeyi, sağlık ve beslenmeye erişimi güçlendirmeyi ve çevresel ayak izini daha da azaltmayı taahhüt ediyor. Finansal hedeflerimize ulaşmada olduğu gibi sürdürülebilirlik hedeflerimize ulaşmak için de aynı ciddiyeti göstereceğiz.
Werner Baumann
,
Bayer AG CEO'su ve Yönetim Kurulu Başkanı

Taahhüdümüz

Çiftçiler, tüketiciler ve dünya için daha iyi bir gıda sistemi sunarak yaşamları iyileştirmeyi taahhüt ediyoruz. Bu vizyonu yerine getirmek için Bayer'in bir tarım şirketi olmanın temelde ne anlama geldiğini yeniden düşünmesi gerekiyor. Bu süreç; toplumdaki çeşitli paydaşlardan girdileri temel alan, bağımsız kaynaklar tarafından izlenebilen, ölçülebilir hedefler belirlemekle başlıyor.

 

Aşağıdaki unsurlar gerçekleşiyorsa çabalarımız bir fark yaratıyor demektir:

 

 • Şirket olarak değerimiz, çiftçilere daha az kaynakla yeterli ürün yetiştirmeleri için en iyi araçları ve çözümleri sunma yeteneğimize dayanıyor.

 • Her büyüklükteki çiftliğe ihtiyaç duydukları inovasyonu her zamankinden daha hızlı sunuyoruz.

 • Açık araştırmamız, daha yapıcı ve bilim odaklı diyaloğu teşvik etmeye başlıyor.

 • Ekimden hasada kadar gıda sisteminde görev alan herkes, tarımın geleceği için ortak paydada buluşuyor.

 • Paydaşlar sorunları masaya yatırıyor ve ortak hedefler doğrultusunda birlikte çalışıyor.

 

Bu vizyonu tek başımıza gerçekleştiremeyiz. Bugünün imkansızlıklarını yarının çığır açan buluşlarına dönüştürmek; bilim insanları, girişimciler, düzenleyici kurumlar ve çiftçilerle güçlü iş birlikleri kurmayı gerektirir. Bunun için de müşterilerde güven veren açık ve şeffaf bir diyalog kurulması gerekir.

 

Çıtayı yükseltiyoruz 

Bayer üreticiler, tüketiciler ve dünyamız yararına tarımı şekillendirmek için büyük bir sorumluluk duyuyor ve bu konuda benzersiz bir potansiyele sahip. Bu sorumluluğu yerine getirmek için potansiyelimizin tamamını kullanmayı taahhüt ediyoruz. Her zaman yüksek bir standarda bağlı kalsak da çiftçiler, STK’lar ve müşterilerimizle kurduğumuz iletişimler; şeffaflık, sürdürülebilirlik ve paydaşlarımızla iletişim kurma şeklimize yönelik çabalarımızı artırmamız konusunda bize ilham veriyor.

 

Bu çaba, sürdürülebilir eylemi ve tarımın geleceğindeki rolümüzü şekillendiren taahhütlerin yanı sıra global iş ortaklarımızla açık diyalog kurmakla başlıyor.

 

STEM destek programı

Geleceğin liderlerini yetiştirmeye yönelik çabalarımız

 

stem
Bayer olarak bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik (STEM) alanları ile ilgilenen genç öğrencilere destek sağlama sorumluğunu üstleniyoruz.

 

Çiftçiler gibi, Bayer de gelecek nesilleri düşünüyor. Geleceğin liderlerinin zihinlerini ve ilgi alanlarını geliştirmek için günümüzün liderlerinin sahip olduğu uzmanlıklardan yararlanma konusunda sorumluluk hissediyoruz. Bu amaçla, aşağıda örnekleri verilen tarım ve bilim alanında eğitimi teşvik eden girişimleri destekliyoruz:

 

Youth Ag Summit

BayLabs 

 

Etik Kurallar

Dünya genelinde faaliyet gösterdiğimiz tüm toplumlarda kendimizi toplumun aktif ve katkı sağlayan bir üyesi olarak görüyoruz. Bu faaliyetlerimiz sorumluluğu da beraberinde getiriyor. Etik Kurallarımız çerçevesinde temel etik felsefemizi yansıtan, net olarak tanımlanmış ilkelere uyarak bu sorumluluğu yerine getiriyoruz. Bu ilkeler, hem kendimizi değerlendirme şeklimizi hem de nasıl değerlendirilmek istediğimizi ifade ediyor.

 

***Bayer Crop Science hakkındaki tüm bilgilere

 www.tarim.bayer.com.tr ve www.cropscience.bayer.com sitesinden ulaşabilirsiniz.

 

***Crop Science ürünlerini incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.