Leaps by Bayer

İmkansızın Üstesinden Gelmek

Leaps Banner

İnsanların sağlık ve tarım alanlarında karşılaştığı en büyük zorlukların üstesinden nasıl gelebiliriz? Leaps by Bayer, yaşam bilimi alanında ezber bozan yeniliklere öncülük eden bir hareket olup, daha iyisi için dünyayı kökten değiştirebilecek gelişmelere odaklanıyor.

 

Leaps, sağlık ve tarım alanlarında '10 Leaps' olarak bilinen, tarımın getirdiği çevresel etkilerin azaltılması veya genetik hastalıkların iyileştirilmesi gibi insanlığın karşı karşıya kaldığı 10 büyük zorluğun üstesinden gelmeyi amaçlıyor. Söz konusu zorluklar, yani '10 Leaps', Leaps etki yatırımı stratejisinin çerçevesini çiziyor.

 

Leaps by Bayer’in III. Bölümü: ‘Leap Forward’. Dünya rekoru sahibi Olivia Jenkins, imkansız görünen bir yolculuğa imza atarak hava bilimcisi Dr. Alicia Ageno ile uluslararası tarih çizgisini geçmek için birlikte çalıştı.

 

Sektördeki En Vizyoner Kurucularla İş Birliği

Leaps; biyoteknoloji, sağlık teknolojisi ve tarım teknolojisi alanlarında dünyanın en parlak isimleriyle iş birliği yapıyor. Leaps, var olan şirketlere yatırım yapmasının yanı sıra onlarla yeni şirketler kuruyor ve oldukça erken dönemde finansman desteğiyle Bayer ağının teknik imkânlarına ve 160 yıllık uzmanlığına erişim sağlıyor. Bu benzersiz yaklaşım şirketlerin yenilikçi teknolojilerine uzun vadeli odaklanmalarını sağlıyor.

 

Leaps by Bayer, 2015 yılından bu yana ezber bozan inovasyonlar üzerinde çalışan, 55'in üzerinde girişime 1,7 milyar dolardan fazla yatırım yaptı.

 

Bu şirketler tarım sektöründe artan nüfusun ihtiyaçlarını sürdürülebilir şekilde karşılamaya yönelik çözümler sunan yeni nesil tarım teknolojilerini ileri taşımak için önemli gelişmelere odaklanıyor.

 

Bu yatırımların sağlık alanındaki en önemli hedefi, bazı zorlu hastalıkları ele alarak tedaviden çok önleme ve iyileştirme aşamasına geçmek.

 

Leaps ekip üyeleri ve şirket liderleri ile yapılan görüşmelerde Leaps by Bayer Başkanı Jürgen Eckhardt, fikirleri nasıl bilimde çığır açan ve geleceğe yönelik büyük atılımlara dönüştürmeyi sağladıklarını vurguluyor.