365 Gün Teneffüste Sağlık

365 Gün Teneffüste Sağlık Projemiz ile Çocukların Sağlık Bilgilerini Artırdık

Bayer Tüketici Sağlığı olarak, Milli Eğitim Bakanlığı ve ÖRAV (Öğretmen Akademisi Vakfı) iş birliğiyle hayata geçirdiğimiz 365 Gün Teneffüste Sağlık projemiz, çocukların sağlık bilgilerini artırmak amacıyla özel olarak tasarlanan oyun alanlarıyla onların dünyasına konuk oldu ve sağlıklı yaşamın gerekliliklerini eğlenerek öğrenmelerini sağladı. Toplumdaki sağlık okuryazarlığı oranı arttığında, bireylerin kendi sağlığını korumaya ve önleyici sağlık hizmetlerini almaya yönelik doğru adımlar atacağına inanıyoruz. Bu bilinci oluşturmak için toplumun geleceği ve en önemli parçası olan çocuklara ve hatta ailelerine ulaşmak amacıyla harekete geçtik.

 

Teneffüste Sağlık

 

Okulları Çocukların Oynarken Öğreneceği Oyunlarla Boyadık

Türkiye genelinde 10 ilde, 77 okul bahçesini çocukların oynarken öğrenmesi için öğretici içerikli oyunlarla boyadık. Böylece, çocukların basit sağlık bilgilerine eğlenceli bir şekilde erişimleri sağladık. Aynı zamanda öğretmenlerin desteğine de başvurarak projemizi daha da genişletmek ve etkinleştirmek adına Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV) ile tam 150 öğretmene “Oyunla Öğrenme Tasarımı Eğitimci Eğitimi” verdik. Eğitimlerini tamamlayan öğretmenlerimiz, MEB başarı belgesi almaya hak kazandı.

Oyunun gücü ve akılda kalıcılığını kullanarak çocuklarımızı sağlık, temizlik, kişisel bakım, doğru beslenme, egzersizin faydaları, düzenli su içme, vücudumuzu ve organlarımızı tanıma gibi önemli konularda bilgilendirdik.