GençBizz Lise Girişimcilik Programı

  • Genç Başarı Eğitim Vakfı ile birlikte bu yıl ikincisini düzenlediğimiz GençBizz Lise Girişimcilik Programı’nın Türkiye ve Avrupa Finali gerçekleşti.

Lise öğrencilerine girişimcilik, finansal okuryazarlık alanlarında ihtiyaç duydukları becerileri kazandırarak onların iş gücüne etkin katılımını amaçladığımız GençBizz Lise Girişimcilik Programı’nı bu yıl koronavirüs pandemisi nedeniyle online olarak gerçekleştirdik.

 

Öğrencilerin, ekipleriyle birlikte bir iş fikri geliştirerek ürün ya da hizmeti hayata geçirmelerinin ve küçük ölçekli bir şirket kurmalarının beklendiği programda 5 gönüllü Bayer çalışanı mentor olarak öğrencilere destek verdi. Mentorlar, özellikle koronavirüs salgını nedeniyle kriz yönetimi konusunda öğrencilere yol göstermeye çalıştı.

 

Türkiye’nin 47 farklı ilinden 30 bine yakın lise öğrencisinin katılımıyla gerçekleşen program kapsamında 550’ye yakın girişim kuruldu.

 

GençBizz Lise Girişimcilik Programı kapsamında başarılı olan şirketler; IT İnovasyon Danışmanı ve G4A Turkey Girişim Hızlandırma Programı Yöneticisi Gökay Kılıç’ın da yer aldığı jüri değerlendirmesi sonucunda Youtube üzerinden gerçekleşen canlı yayın ile açıklandı. Türkiye Finali birincisi olan Tensopathy GençBizz şirketi, kemoterapi kaynaklı nöropati (sinir hastalığı) riskinin azaltılması amacıyla içine tens pedleri yerleştirilerek tasarlanmış eldiven ve çorap geliştirdi. Tensopathy, Uluslararası Yılın Şirketi (International Company of the Year) Avrupa Finali’nde üçüncü olarak ülkemizi temsil etti.

 

2019 yılına ait sonuçları görmek için tıklayınız.