Bayer, Genç Başarı Eğitim Vakfı İş Birliğiyle Adana’da Tarım İnovasyon Kampı Düzenledi

  • Bayer ve Genç Başarı Eğitim Vakfı iş birliğiyle yürütülen Tarım İnovasyon Kampı bu yıl Adana’da Çukurova Üniversitesi Kuluçka Merkezi’nde gerçekleşti.

  • Tarım İnovasyon Kampı kapsamında yüz lise öğrencisi, “Doğal Kaynakları Koruyarak Tarımda Verimliliği Artırma” konusunda girişimci fikirler ve çözümler üreterek yarıştılar.

  • Bayer çalışanlarından oluşan gönüllü mentorlar da Tarım İnovasyon Kampı’nda öğrencilere destek verdi.

 

Bayer ve Genç Başarı Eğitim Vakfı iş birliğiyle yürütülen Tarım İnovasyon Kampı bu yıl Adana’da Çukurova Üniversitesi Kuluçka Merkezi’nde gerçekleşti. Tarım İnovasyon Kampı kapsamında lise öğrencileri, Bayer çalışanlarından oluşan gönüllü mentorlar eşliğinde 10’ar çalışma takımı oluşturdular ve “Doğal Kaynakları Koruyarak Tarımda Verimliliği Artırma” konusunda girişimci fikirler ve çözümler üreterek yarıştılar.

 

Bayer, Tarım İnovasyon Kampı ile lise öğrencilerine tarım sektörünü eğlenceli şekilde tanıtarak gelecekteki potansiyel kariyer fırsatlarını göstermeyi hedefliyor. Ayrıca gençlerin ekip çalışması, sosyal beceri ve girişimcilik yeteneklerini geliştirebilmeleri için onlara destek olmayı amaçlıyor. Bayer Türkiye Tarım Ürünleri Pazarlama Müdürü Cem Kotaman, IT İnovasyon Danışmanı Gökay Kılıç, Genç Başarı Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Çelik Ören ve Çukurova Üniversitesi Öğretim Üyesi Çağdaş Civelek’in konuşmacı olarak yer aldığı Tarım İnovasyon Kampı panelinde Bayer Tarım Ürünleri Ürün Geliştirme ve Ruhsatlandırma Ülke Müdürü Akın Aksoy: “Girşimcilik alanında gençleri yüreklendirmek adına önemli bir iş birliği yaptığımızı düşünüyorum” dedi. Genç Başarı Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Çelik Ören ise görüşlerini “Gençlerimizin düşünen, üreten ve farklı sektörlerde girişimci bakış açısıyla yaklaşım geliştirebilen bireyler olmasını amaçlıyoruz” şeklinde ifade etti.

 

Bayer Türkiye Tarım Ürünleri Doğu Bölgesi Satış Müdürü Onur Demir, Üretici Faruk Karabucak, Adana Ticaret Odası Genel Sekreteri İsmet Yalçın, Çukurova Üniversitesi Kuluçka Merkezi Müdürü Prof. Dr.Selçuk Çolak ve Akın Aksoy’dan oluşan jüri üyelerinin çalışma takımlarını değerlendirdiği Tarım İnovasyon Kampı’nda birincilik ödülünü üretikleri robotla Young Attempt, ikincilik ödülünü dijital tarım fikriyle Gaia ve üçüncülük ödülünü ise toprak arazileri ile ilgili çalışmasıyla Kap isimli grup kazandı.