Temel Konular

İklim Koruma

Uygun önlemler alınmazsa, küresel sıcaklıklar 2 santigrat derecenin üzerine çıkacak. Bu, gezegenimizin ekosistemlerini tehdit edecek, insanların, hayvanların ve bitkilerin sağlığını tehlikeye atacak ve artan dünya nüfusu için gıda tedarikini riske atacaktır. Bu nedenle Bayer, Paris Anlaşması'na uygun olarak şirket içerisinde ve tüm değer zinciri boyunca sera gazı emisyonlarını azaltmak için birkaç adım atıyor.

2030 yılına kadar iklimin korunmasına yönelik Sürdürülebilirlik Hedeflerimiz:

  • Bayer, 2030 yılına kadar karbon-nötr olmayı istiyor. Bunu başarmak için tesislerimizde enerji verimliliği önlemleri uygulayacak ve yüzde 100 yenilenebilir enerjilerden elektriğe geçeceğiz. Kalan emisyonlar, tanınmış kalite standartlarına sahip iklim koruma projelerinden sertifikalar satın alınarak dengelenecektir.

  • Tedarikçiler ve müşterilerle işbirliği yaparak, değer zincirinin yukarı ve aşağı akışı boyunca sera gazı emisyonlarını azaltmayı hedefliyoruz.

  • Hedeflerimiz, Paris Anlaşması'nın küresel ısınmayı 1,5 santigrat derece veya 2 santigrat derecenin çok altında sınırlandırma hedefi ile uyumludur. Azaltma hedeflerimizi şeffaf bir şekilde gözden geçiren dünyanın önde gelen Bilime Dayalı Hedefler girişimine katıldık. Bu girişim, Carbon Disclosure Project (CDP), BM Küresel İlkeler Sözleşmesi, Dünya Kaynakları Enstitüsü (WIR) ve World Wide Fund For Nature (WWF) tarafından kurulmuştur. Şu anda 800'den fazla şirket, iklim değişikliği sorununu aktif bir şekilde ele almaya ve Paris Anlaşması uyarınca emisyonlarını azaltmak için şeffaf hedefler belirlemeye kendini adamıştır.

iklim-koruma
  • Ayrıca Bayer, şu anda dünya çapında sera gazı emisyonlarının yaklaşık yüzde 25'ini oluşturan tarımın ekolojik ayak izini azaltmak için çiftçilerle birlikte çalışacak. Büyük tarım pazarlarında sera gazı emisyonlarının 2030 yılına kadar kilogram mahsul verimi başına yüzde 30 azaltılmasına yardımcı olmak istiyoruz. Bu, Bayer'in faaliyet gösterdiği bölgelerdeki en çok yayılan mahsul sistemleri için geçerlidir. Bayer, çiftçilerin CO2 emisyonlarını azaltmak için toprak sürmenin azaltılması ve dijital çözümler kullanılması gibi iklim dostu yöntemleri kullanmalarına yardımcı oluyor.

  • 2030 yılına kadar bitki korumanın çevresel etkisini yüzde 30 oranında azaltmak, yağmur ormanlarını koruma projelerini desteklemek ve Grup genelinde daha çevre dostu ambalaj malzemeleri kullanmak gibi iklimle ilgili ve çevresel çalışmalarda bulunacağız.