Bayer Liseler Arası Bilim Yarışması 2018

Bayer'in lise öğrencilerini, fen ve bilim alanında çalışmalar yapmaya teşvik ederek ve çalışmalarını yönlendirerek bilimsel gelişimlerine katkıda bulunmayı amaçladığı Bayer Liseler Arası Bilim Yarışması "Yaşama Değer Kat" temasıyla düzenlendi.

Birincilik Ödülü: Mac Book Pro & GoPro Hero4 & iPad Pro + Apple Pencil
İkincilik Ödülü: Mac Book Pro & GoPro Hero4
Üçüncülük Ödülü: Mac Book Pro
Bayer Özel Ödülü: iPad Pro

Proje rehberi için tıklayın...

Yaşam Bilimleri alanında uzmanlaşmış dünya çapında bir inovasyon şirketi olan Bayer, faaliyet gösterdiği tüm ülkelerde sosyal sorumluluk projeleri yürütüyor. Türkiye’de yürüttüğü sosyal sorumluluk projelerinin odağında ise bilim, sağlık ve eğitim yer alıyor.

Bayer, Bayer Liseler Arası Bilim Yarışması ile öğrencileri fen ve bilim alanında çalışmalar yapmaya teşvik ederek ve çalışmalarını yönlendirerek bilimsel gelişimlerine katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Türkiye genelinde lise ve dengi okul öğrencilerinin katıldığı yarışmada projeler “özgünlük”, “bilimsel yöntem”, “yararlılık”, “uygulanabilirlik”, “sunum” ve “sonuç” kriterlerine göre değerlendiriliyor.

2014 yılında, “Kent için Bilim” teması ile ilki düzenlenen Bayer Liseler Arası Bilim Yarışması’nda öğrenciler kent yaşamını kolaylaştıran ve vatandaşların gündelik ihtiyaçlarına çözüm sunacak projeler oluşturdu.

2015 ve 2016 yılında ise öğrencilerden tüm canlılara “Daha İyi Bir Yaşam” sunacak yenilikçi çalışmalar ortaya koyan projeler tasarlamaları istendi.

Bayer Liseler Arası Bilim Yarışması’na ilk üç yılında 2.092 öğrenci 1243 projeyle başvurdu.

Geçtiğimiz Yıllarda Bayer Liseler Arası Bilim Yarışması

2016

2015