Nimbus

Bayer; insan, hayvan ve bitki sağlığı alanındaki araştırma çalışmalarını aynı çatı altında yürüten dünyadaki tek şirket olma özelliğini taşıyor. Bünyesinde bulunan bilim insanları inovasyon çalışmalarıyla canlı türlerinin hayat mekanizmaları arasında daha büyük benzerlikler olduğunu keşfetti. Bu sebeple Bayer HealthCare ve Bayer CropScience bilim insanlarının çalışmalarıyla, “Nimbus Projesi'' hayata geçiriliyor. Böylece birimler arası bilgi alışverişi hızlanıyor ve daha iyi, daha hızlı sonuçlara ulaşmak için sınırların ötesinde daha yoğun çalışmalar gerçekleştirilebiliyor.

Life Science

İnsan, hayvan ve bitki sağlığı alanındaki ürün ve hizmetleri ile 150 yılı aşkın bir geleneğe sahip olan Bayer, benzersiz başarı hikâyesinde yeni bir sayfa açarak tümüyle bir “ Yaşam Bilimi” şirketi oldu.

Bayer Genç Bilim Elçileri

Bayer Genç Bilim Elçileri, Türkiye'de bilime destek vermek ve çocuklara bilimi sevdirmek amacıyla yola çıktı ve kısa sürede Türkiye'nin dört bir yanından binlerce çocuğun hayatına dokunarak, onları geleceğin bilim insanları olmaları yönünde yüreklendirdi...

2015

Türkiye'nin dört bir yanından 400’ün üzerinde projenin katıldığı ve final sunumu için son 10 projenin yarıştığı Bayer Liseler Arası Bilim Yarışması’nda, Özel Ege Lisesi'nden Berker Alpöz ve Mustafa Emin Tos birinciliğe, Özel Darüşşafaka Lisesi'den Ecem Sekban ikinciliği ve yine Özel Darüşşafaka Lisesi'den Nuriye Varoğlu ve Özkan Serkek ise üçüncülüğe hak kazandı.

Bayer Liseler Arası Bilim Yarışması 1.LİK ÖDÜLÜ:

Türkiye'nin her yerinden 400’ün üzerinde projenin katıldığı Bayer Liseler Arası Bilim Yarışması'nın 1.lik ödülü “Görme Engelliler için tasarlanmış Pasif RFID Tabanlı Akıllı Sinyalizasyon ve Navigasyon sistemi'' ile Özel Ege Lisesi öğrencileri Berker Alpöz ve Mustafa Emin Tos’un oldu.

Bayer Liseler Arası Bilim Yarışması 2.LİK ÖDÜLÜ:

Türkiye'nin her yerinden 400’ün üstünde projenin katıldığı Bayer Liseler Arası Bilim Yarışması'nın 2.lik ödülü "Gençler Uyansın İşe Gitsin, Yaşlılar Rahat Etsin'' projesi ile Özel Darüşşafaka Lisesi öğrencisi Ecem Sekban'ın oldu.

Bayer Liseler Arası Bilim Yarışması 3.LÜK ÖDÜLÜ:

Türkiye'nin her yerinden 400’ün üzerinde projenin katıldığı Bayer Liseler Arası Bilim Yarışması'nın 3.lük ödülü "Yolun elektriksel direncini kullanarak yol durumunu tespit etmek '' projesi ile Özel Darüşşafaka Lisesi öğrencileri Nuriye Varoğlu ve Özkan Serkek'in oldu.

Bayer Liseler Arası Bilim Yarışması

Türkiye'nin dört bir yanından 400’ün üzerinde projenin katıldığı ve final sunumu için son 10 projenin yarıştığı Bayer Liseler Arası Bilim Yarışması’nda, Özel Ege Lisesi'nden Berker Alpöz ve Mustafa Emin Tos birinciliğe, Özel Darüşşafaka Lisesi'den Ecem Sekban ikinciliği ve yine Özel Darüşşafaka Lisesi'den Nuriye Varoğlu ve Özkan Serkek ise üçüncülüğe hak kazandı. Başarılarından dolayı tüm öğrencileri bir kez daha tebrik ediyor ve hepsine teşekkür ediyoruz.