G4A Turkey Girişim Hızlandırma Programı

G4a Listing

Sağlık ve beslenme alanlarında uzmanlaşmış küresel bir Yaşam Bilimleri şirketi olarak dünyanın farklı ülkelerinde dijital girişimleri ve girişimcilik ekosistemini desteklemek amacıyla yürüttüğümüz Girişim Hızlandırma Programı G4A’i Türkiye’de 2018’den beri düzenleniyoruz. İlaç, Tüketici Sağlığı ve Tarım Ürünleri iş birimlerimize yönelik, sağlık ve tarım alanlarında dijital çözümler sunan girişimlerin sürdürülebilir ve ölçeklenebilir bir iş modeline, yalın bir ürüne veya prototipe sahip ya da satış aşamasında olmasını bekliyoruz.

 

Girişimleri Desteklemeye Devam Ediyoruz

Yöneticilerimiz ve mentorlarımız tarafından yapılan değerlendirme sonucunda; programa seçilen tüm girişimciler 100 gün boyunca online eğitim ve mentorluk desteği alırken seçilen girişimler arasından üçüne, her iş birimi için 1 girişime, 100.000’er TL hibe desteği veriyoruz. Bayer olarak, 2018 yılından bu yana G4A Turkey programı kapsamında sunduğumuz hibe, mentorluk, eğitim, iş birliği desteğiyle girişimcilik ekosistemine 3 milyon TL’ye yakın katkı sağladık.

 

İş Birliği İmkanı Sunuyoruz

G4A Turkey 2021 girişimlerinden Tolkido, Bepanthol Baby ile “İyiliğe Ninniler” projesi kapsamında iş birliğine imza attı. Sertab Erener’in yeniden yorumladığı, Öykü Karayel ve Can Bonomo çiftinin de eşlik ettiği ninnileri daha fazla çocukla buluşturmak ve çocukların gelişimine katkıda bulunmak amacıyla “Akıllı Uyku Arkadaşım” oyun setini hayata geçirerek web sitesi üzerinden satışa sundu.

2020 programına seçilen girişimlerimizden Albert Health ile geliştirdiğimiz iş birliği çerçevesinde pandemi döneminde Albert Sağlık Asistanı uygulaması üzerinden 1000 kadına, kadın doğum hekimlerinden ücretsiz danışmanlık hizmeti ve onkoloji hastalarına tedavilerini tamamlayıcı 400 seans desteği sağladık.

*G4A Turkey’in yeni dönem başvurularıyla ilgili tüm detayları sosyal medya hesaplarımızdan ve https://countries.g4a.health/turkey/ sitemizden takip edebilirsiniz.

 

G4A Turkey 2022’ye Seçilen Girişimler

 

Argeron NephroTesT

İdrarda trehalaz aktivitesindeki artışı ölçerek böbreğin maruz kaldığı stresi ve oluşan hasarı ölçen Argeron NephroTest; hasarın çok erken dönemde teşhis edilmesi sayesinde hasara sebep olan faktörün ortadan kaldırılmasına veya erken tedavi ile hasarın ilerlemesini önlemeye yardımcı oluyor.

 

BabyAcademy

Bebeğin yaşına ve gelişimsel ihtiyaçlarına göre hazırlanmış eğlenceli aktiviteleri, gelişimsel kilometre taşları kontrol listesi, sağlıkla ilgili uzman makaleleri ve kişiselleştirilmiş gelişim planı ile ebeveynlere yönelik içerikler sunuyor.

 

Bridgesoft

Yapay zeka & IoT teknolojilerini kullanarak seçici püskürtme yöntemini tarla pülverizatörlerine entegre eden Bridgesoft; sadece zararlı otlara ilaçlama yaparak ilaç tasarrufuna ve tarımsal maliyetlerin azalmasına katkıda bulunuyor.

 

FARMACV

Eczanelere özel bir kariyer platformu olan FARMACV; eczanelerin istihdam problemine dijital bir çözüm sunmanın yanı sıra eczanelerdeki işe alım süreçlerinde uçtan uca danışmanlık vererek eczacı ve teknisyenlere profesyonel seçme ve yerleştirme hizmeti sağlıyor.

 

Farmingo

Sıralı ekim ağaçlara yönelik bir otonom ilaçlama kiti olan Farmingo; var olan tarımsal ilaçlama makinelerine takılarak tüketilen ilaç, su ve akaryakıt miktarını azaltmaya ve mahsül verimini arttırmaya yardımcı oluyor.

 

GlaucoT

Dünyada kalıcı körlüğün sebeplerinden olan glokom hastalığının tedavisi için non-invazif, nöroprotektif giyilebilir bir tedavi cihazı geliştiren GlaucoT; bu alanda yeni bir tedavi yöntemi sunuyor.

 

Kidolog

Online danışmanlık platformu olan Kidolog; ebeveyn ve ebeveyn adaylarına gebelik dönemi öncesi, gebelik dönemi ve çocuklarını 18 yaşına getirene kadarki süreçte ihtiyaç duyabilecekleri 11 farklı kategoride 7/24 online uzman desteği sağlıyor. Aynı zamanda çocukların sağlıklı bir gelişim süreci geçirmesi için onların dil, kaba motor, ince motor, bilişsel ve sosyal-duygusal gelişimlerinin düzenli takibini yaparak gerekli durumlarda erken müdahale programı ile çocukların gelişimini destekliyor.