Crop Science / Tarım Ürünleri

Üreticiler, Tüketiciler ve Dünya için Tarımı Şekillendiriyoruz

Bu sayfada Crop Science iş birimimiz hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Aşağıdaki hızlı bağlantıları kullanarak istediğiniz konuyu direkt okuyabilirsiniz.

Biz Kimiz?

Değişen iklim, sınırlı doğal kaynaklar ve artan nüfus nedeniyle tarımda yeniliğe çok daha fazla ihtiyaç duyuluyor.

Bayer olarak çığır açan yeniliklerle üreticiler, tüketiciler ve dünyamız yararına tarımı şekillendirmek için çalışıyoruz.

Modern bilimi, üreticilerin becerileriyle birleştirerek ve üreticilere yenilikler sunarak büyüyen dünyamızı beslemeye ve doğal kaynakları korumaya yardımcı oluyoruz. Tüm cevaplara sahip olmasak da keşfetmeye, iş birliğine ve meraka olan tutkumuz; cevapları bulmak için çabalamaktan asla vazgeçmeyeceğimizi gösteriyor.

Tüketicilerin ve dünyamızın gelişmesine yardımcı olmak için tüketicilere çalışmalarımızla daha fazla seçenek sunarken diğer yandan da tüm üreticilere daha iyi çözümler sağlamayı taahhüt ediyoruz. 35'ten fazla araştırma merkezi ve 175'in üzerinde ıslah tesisi ile araştırma ve geliştirmeye sektördeki diğer tüm şirketlerden daha fazla yatırım yapıyoruz.Çevreyi Modern Tarımla Koruma

Modern tarım; üreticilerin verimliliğini artırmak ve dünyanın gıda, yakıt ve lif ihtiyaçlarını karşılayacak doğal kaynak (su, arazi ve enerji) miktarını azaltmak için tarım alanındaki yeniliklerde ve tarım uygulamalarında sürekli iyileştirmeler kullanılmasıdır.

Gıda ve Tarım Örgütü'ne göre nüfus artışı ve çevresel bozulma, insanlık için en büyük tehdittir. Bugün dünya, gıda sistemimizin karşılaştığı zorlukların üstesinden gelmek için tarım alanında yenilikçi modern çözümlere her zamankinden daha fazla ihtiyaç duymaktadır.

Büyüyen bir dünya karşısında, daha az doğal kaynak kullanarak ve doğayı koruyarak sağlıklı ürünler yetiştirmeye yardımcı olma konusunda karşılaştığımız birçok zorluk var. Ancak, ortak bir hedef etrafında birleştiğimizde harika şeyler başarma kapasitemizi de küçümsememeliyiz. Daha iyi bir yaşam için bilim misyonumuz rehberliğinde üreticiler ve tüketiciler için fark yaratacağız.

Ne Yapıyoruz?

Üreticilerin yanı sıra tüketicilere ve ekosisteme de fayda sağlamak için çalışıyoruz. İnovasyon, sürdürülebilirlik ve dijital dönüşüm ile artan ihtiyaçları ve dünyamızın doğal kaynaklarını dengelemeyi umuyoruz. Crop Science’ta odaklandığımız konularla ilgili bilgileri aşağıdaki bölümleri okuyarak bulabilirsiniz.

Üreticilere daha fazla inovasyonu daha hızlı sunmak

Bayer olarak, insanların bazı temel ihtiyaçlarını karşılamak için sağlık ve beslenme alanında yenilikler hayata geçiriyoruz. Bilimin ve inovasyonun, çiftçilik ve tarım alanında karşılaşılan zorlukların aşılmasında çok önemli olduğuna inanıyoruz. Bu zorlukların üstesinden gelmeleri için üreticilere mümkün olan en iyi çözümleri sunuyoruz. Dijital araçlar, tohum ilaçlama ile bitki koruma alanlarındaki uzmanlığımız; daha fazla inovasyonu daha hızlı şekilde sunma konusunda bizi benzersiz kılıyor.

Üreticilerin tarlaları, ürünleri ve toprakları için özel ihtiyaçlarını karşılayacak özel çözümler sunuyoruz. Ayrıca, çevre sağlığına yardımcı olan yenilikçi ve ilham verici ürünler ve hizmetler sağlıyoruz.

Sağlıklı, güvenilir ve uygun fiyatlı gıdanın sürdürülebilir şekilde yetiştirilmesi

Sürdürülebilirlik kimliğimizin bir parçası ve sürdürülebilirlik hedeflerimiz bizim için finansal hedeflerimiz kadar önemli. Sürdürülebilirlik için bir yandan bol miktarda hasat sağlarken bir yandan da dünyamızın gelecek nesiller için gelişmesine yardımcı olmayı hedefliyoruz.

Büyük ve küçük tüm üreticileri güçlendirmeyi ve teşvik etmeyi hedefliyoruz. Değişen iklim ve 2050'ye kadar 10 milyar kişiye ulaşması beklenen dünya nüfusu karşısında Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri'ne uygun olarak gıdaya erişim, beslenme, hijyen ve sağlık konusunda herkese yardımcı olmak için doğal kaynakları ve çevreyi koruyarak güvenilir bir şekilde ürünler üretmeye çalışıyoruz.

Faaliyetlerimizi ve tarımı bir üst seviyeye taşımak için en son teknolojilerden ve bilimden yararlanma

Kendi ve iş ortaklarımızın araştırmalarını hızlandırmak için dijital araçlar ve veri analizleri dahil olmak üzere gelişmiş çözümleri önemsiyoruz. Climate Corporation aracılığıyla üreticilerin kaynakları daha verimli kullanmalarına ve tam kapasiteyle çalışmalarına yardımcı olan yenilikçi, gelişmiş dijital tarım teknolojileri sunuyoruz.

Ürünlerimizin dijitalleştirilmesinde, ürün tedarik zincirinde, üreticilerle iletişimde ve iş yerimizde faaliyetlerimizin sürdürülebilirliğini artıracak, daha fazla iş değeri yaratacak, iş birliğimizi ve verimliliğimizi optimize edecek yüksek standartlar belirliyoruz.

İşimizi Nasıl Yapıyoruz?

Sorumluluk: Üreticilere, tüketicilere ve çevreye karşı taahhüdümüzü yerine getirme

Kendimizi ve iş ortaklarımızı değerlendirme şeklimizi temsil eden yüksek etik standartlar belirliyoruz. Dünya genelinde her büyüklükteki çiftliğe hizmet sunuyoruz ve inovasyonlarımızı mümkün olduğunca erişilebilir hale getiriyoruz. Tarımsal uygulamalarda çeşitliliği teşvik ediyoruz ve şirketimizde çeşitliliğe öncelik veriyoruz. Şeffaflık ve diyalog sağlamayı taahhüt ediyoruz. Üreticiler ve çevremizin karşılaştığı zorluklara daha iyi çözümler bulmaya yardımcı olacak iş birlikleri kurma konusunda var gücümüzle çalışıyoruz.

Şeffaflık Taahhüdümüz

2017 yılında, Bayer Şeffaflık Girişimini hayata geçirdik. Bu girişim, Bayer’in bitki koruma ürünleri ile ilgili güvenilirlik araştırmalarına herkesin erişebilmesini sağlıyor.

Güvenilirlik verilerimize erişim sağlayan herkesin; pestisitler ve diğer bitki koruma ürünleri konusunda işlerin nasıl yürüdüğünü, elimizdeki sonuçlara nasıl ulaştığımızı anlamasını umuyoruz. Şeffaflık platformumuzda kalıntı, çevresel sonuç, toksikoloji, ekotoksikolojiyi kapsayan çalışma özetleri ve glifosatın güvenilirliği ile ilgili 300'ün üzerinde çalışma özeti yer alıyor.

Bayer; yüksek etik ve sorumluluk standartlarını sürdürmeyi, sağlık ve beslenmeye erişimi güçlendirmeyi, çevresel ayak izini daha da azaltmayı taahhüt ediyor. Finansal hedeflerimize ulaşmada olduğu gibi sürdürülebilirlik hedeflerimize ulaşmak için de aynı ciddiyeti göstereceğiz.

Olumlu Etki Yaratma Taahhüdümüz

Üreticilere, tüketicilere ve dünyamıza fayda sağlayacak yenilikçi ürünler ve çözümler geliştirmeyi taahhüt ediyoruz. Sürdürülebilir kalkınma ilkeleri yaptığımız her şeyin odağında yer alıyor. İşimizi yaparken net biçimde tanımlanmış etik ilkeleri temel alıyoruz.

  • Bir sektör lideri olarak modern tarımda etik ve sorumluluk standartlarını daha da iyileştirmeyi hedefliyoruz.
  • Tarım alanında inovasyona erişimi artırmayı ve global gıda güvenliğini iyileştirmeyi taahhüt ediyoruz.
  • Gıda üretimini daha çevre dostu hale getirmek için ürün portföyümüzü kullanarak şirketimizin ayak izini daha da azaltmak için çalışıyoruz.
  • Tarım alanında çeşitliliği ve kapsayıcı olmayı benimseyen yeni nesil liderler geliştirmeyi taahhüt ediyoruz.

***Bayer Crop Science hakkındaki tüm bilgilere www.tarim.bayer.com.tr ve www.cropscience.bayer.com sitesinden ulaşabilirsiniz

***Crop Science ürünlerini incelemek buraya tıklayabilirsiniz.