Crop Science / Tarım Ürünleri

Amaç; sınırlı arazide, artan dünya nüfusuna yetecek miktarda gıda, yem, lif ve yenilenebilir ham madde üretebilmek. Bu; bitki ve tohum koruma ile tarım dışı uygulamalarda faaliyet gösteren Crop Science Bölümü'nün tek hedefidir.

Bitki Koruma

Bitki koruma ürünleri, mümkün olan en düşük dozlarda titizlikle kullanılmalı ve sonrasında hızla hızlıca parçalanarak zararsız hale gelmelidir. Modern insektisitler, tozlayıcıları ve diğer faydalı böcekleri korurken zararlıları kontrol altında tutar. Herbisitler, ürüne zarar vermeden yabancı otları yok ederler. Fungisitler, bitkileri hastalıklara karşı daha dayanıklı hale getirir. Araştırmacılarımız, yeni aktif maddeleri ararken doğanın stratejileri tarafından yönlendirilmektedir. Bayer; geniş ürün yelpazesine, gelişmiş kimyasalların yanı sıra sayısı giderek artan biyolojik bitki koruma ürünlerini de ekliyor.

Yeni çeşitleri geliştirirken, sebzelerin lezzeti gibi tüketici gereksinimlerini de dikkate alıyoruz. Çalışmalarımız dünya çapındaki tüm araştırma merkezlerimiz de aynı hedefe sahiptir: verim ve ürün kalitesini arttırmak için bitkileri; hastalık, zararlı ve yabancı otlardan korumak ve bitki gelişimini iyileştirmek.

Crop Science, modern zararlı kontrol ürün yelpazesiyle halk sağlığını ve hijyen standartlarına uyumu destekliyor. Buradaki amaç; sıtma, dang humması ve Chagas hastalığı gibi tropikal veya subtropikal bölgelerde görülen hastalıkları taşıyan böceklerin kontrolünü sağlamaktır.
  • Önemli ürünler için entegre çözümler geliştirerek Crop Science portföyünün genişletilmesi
  • Tüm değer zincirindeki müşteri odaklılığının artırılması
  • Kimyasal ve biyolojik bitki koruma ürünlerinin ve dijital çiftçiliğin geliştirilmesinde yenilikçiliğe öncülük edilmesi

Bayer Crop Science hakkındaki tüm bilgilere www.cropscience.bayer.com sitesinden ulaşabilirsiniz.