Crop Science

Amaç; sınırlı bir arazide, artan dünya nüfusuna yetecek miktarda gıda, yem, lif ve yenilenebilir hammadde üretebilmek. Bu; bitki koruma, tohum ve tarım dışı uygulamalarda faaliyet gösteren Crop Science Bölümü'nün tek hedefidir.

Bitki Koruma ve Tohumlar

 Zoom image

Bitki koruma ürünleri, mümkün olan en küçük miktarlarda titizlikle kullanılmalı ve sonrasında hızla nötr maddelere dönüştürülmelidir. Modern insektisidler, polinatörler ve diğer faydalı böcekleri korurken zararlı haşaratı kontrol altında tutar. Herbisitler, ürüne zarar vermeden yabani otları ortadan kaldırır. Ve birçok fungisid, bitkileri mikroskobik patojenlere karşı daha dayanıklı hale getirir. Araştırmacılarımız, yeni aktif maddeler ararken doğanın stratejileri tarafından yönlendirilmektedir. Bayer; geniş ürün yelpazesine, gelişmiş kimyasalların yanı sıra sayısı giderek artan biyolojik tarım koruma ürünlerini ekliyor.


Tohumlarımız, yerel toprak ve iklim koşullarına uyarlanır ve yüksek verim verir. Yeni çeşitleri yetiştirirken, sebzelerin lezzeti gibi tüketici gereksinimlerini de dikkate alırız. Çalışmalarının pirinç, sebze, pamuk veya kolza tohumu/ kanola üzerine odaklanıp odaklanmamasında bakılmaksızın, dünya çapındaki tüm araştırma merkezlerimiz aynı hedefe sahiptir: verimi ve ekin kalitesini arttırmak için ekinleri; hastalıklardan, zararlı haşere ve yabani otlardan korumak ve bitki sağlığını iyileştirmek. Araştırma faaliyetlerimizi iki yeni çekirdek mahsulü olan buğday ve soya fasulyesi kapsayacak şekilde genişlettik. Yüksek verimli ve dayanıklı çeşitleri ile önde gelen buğday tohumu ticareti yapmak için Avustralya, Kanada, Fransa, Almanya, Ukrayna ve Amerika'daki buğday yetiştirme bölgelerinde ıslah istasyonlarını faaliyet gösteriyoruz.


Tropik ve Subtropikal Hastalıklara Karşı Savaş

Crop Science, modern haşere kontrol ürün yelpazesiyle halk sağlığını ve hijyen standartlarına uyumu destekliyor. Buradaki tek odak; sıtma, dang humması ve Chagas hastalığı gibi tropikal veya subtropikal hastalıkları taşıyan böceklerin kontrolü üzerindedir.

 

Crop Science stratejisini oluşturan dört temel element:

  • Önemli mahsuller için daha entegre çözümler geliştirerek Crop Science portföyünün genişletilmesi
  • Tüm değer zincirindeki müşteri odaklılığın artırılması
  • Kimyasal ve biyolojik mahsul korumada, tohumlarda ve dijital çiftçiliğin geliştirilmesinde yenilikçiliğe öncülük edilmesi
  • Daha fazla şirket alımı, lisans alım sözleşmeleri ve iş ortaklıkları yoluyla soya fasulyesi ve buğday başta olmak üzere tohum ayak izimizin genişletilmesi

 


 

Bayer Crop Science hakkındaki tüm bilgilere www.cropscience.bayer.com sitesinden ulaşabilirsiniz.