Bayer G4A Girişim Hızlandırma Programı’na Başvurular Tüm Yıl Boyunca Yapılabilecek

Bayer Türkiye tarafından 7 yıldır düzenlenen G4A Girişim Hızlandırma Programı’nın 2025 yılındaki yeni dönemine katılmak isteyen girişimler, başvurularını g4a.bayer.com.tr web sitesi üzerinden şimdiden yapabilir.

 

Her yıl girişimcilerin büyük ilgi gösterdiği G4A Girişim Hızlandırma Programı’na seçilen tüm girişimciler, 100 gün boyunca online eğitim, mentorluk, iletişim ağını genişletme, ürün geliştirme ve Bayer’le iş birliği yapma imkânlarından yararlanıyor. Ayrıca belirlenen girişimlere hibe desteği veriliyor.

 

 

Türkiye’de 70 yıldır sağlık ve tarım alanında yenilikçi çözümler sunan Bayer, Hackquarters by Tenity iş birliği ile yürüttüğü G4A Girişim Hızlandırma Programı 2025 dönemi başvurularının şimdiden yapılabileceğini duyurdu. Program, belli bir tarih kısıtlaması olmaksızın yıl boyunca başvuruları almaya devam edecek.

 

Girişimcilere destek olmak amacıyla 7 yıldır aralıksız düzenlenen G4A Girişim Hızlandırma Programı, Türkiye'nin girişimcilik ekosistemine güçlü bir katkı sağlamaya devam ediyor. Bayer Türkiye, girişimcilik ekosistemine 7 yıl içinde hibe, eğitim, mentorluk ve iş birliği desteğiyle 6.5 milyon TL katkı sundu. 2018-2023 yılları arasında destekte bulunulan 37 girişimden 10’unun toplam şirket değerlemesi 118 milyon dolara ulaştı.

 

2018 yılından bu yana 1400’ün üzerinde girişimin değerlendirildiği programa 42 girişim seçildi. Programın sağladığı imkânlardan yararlanan girişimler arasında yatırım alıp yurt dışı pazarlarına açılma fırsatı yakalayanlar ve Bayer ile iş birliği yapanlar oldu.

 

Girişimcilerden yoğun bir ilgi gören G4A Programı’na önümüzdeki yıl değerlendirilmek üzere sağlık ve tarım alanlarında dijital çözümler sunan, fikir aşamasını geçmiş, sürdürülebilir ve ölçeklenebilir bir iş modeline, yalın bir ürüne veya prototipe sahip ya da satış aşamasında olan girişimler başvurabilir. Odaklanılan alanlarla ilgili daha detaylı bilgiye ve başvuru formuna g4a.bayer.com.tr web sitesinden ulaşılabilir.