Bayer Çeltik Üretimindeki Yabancı Ot Sorununu Council ile Çözüyor

Çeltik üretiminde en büyük sorunlardan biri olan yabancı otlara çözüm Bayer’den geldi. Council® SC 300 ürünü ile zamanla direnç kazanan yabancı otlar için etkili ve güçlü bir çözüm sunan Bayer; yüksek verimli, kaliteli ve sürdürülebilir çeltik tarımınının da kapılarını açıyor.

çeltik2

 

Bayer, yıllar içerisinde direnç kazanan yabancı otlarla mücadelede üreticilere bekledikleri çözümü çeltik için özel olarak geliştirilen yeni ürünü Council® SC 300 ile sunuyor.

 

Council® SC 300, çeltik tarlalarındaki darıcan, kız otu, baraj otu ve biber otu gibi dirençli yabancı otlarla mücadelede başarılı çözümün yeni anahtarı olacak. Bayer’in geliştirdiği Tefuryltrione ve Triafamone isimli iki yeni aktif madde ve farklı etki mekanizmasına sahip olan Council® SC 300, bu iki yeni aktifin uyumlu kombinasyonu ile ön plana çıkıyor. Bu sayede çeltik tarlalarında sorun olan dar ve geniş yapraklı yabancı otlara karşı güçlü kontrol sağlıyor.

 

Council® SC 300, çeltik ekiminden sonra 7-10 gün arayla iki uygulama şeklinde kullanılıyor. İlk uygulama çeltik ekiminden 7-10 gün sonra, çeltiğin ve yabancı otların 1-2 yapraklı döneminde yapılırken, ikinci uygulama ise ilk uygulamadan 7 ila 10 gün sonra yapılıyor. Uzun süre devam eden etkisi sayesinde sezon boyu süren yabancı ot kontrolü sağlıyor. Farklı çeltik çeşitlerinde kullanılabilen Council® SC 300’ün çeltiğe herhangi bir yan etkisi bulunmuyor. Ürün, farklı etki mekanizmasından dolayı Entegre Yabancı Ot Yönetimi’ne de tam uyum gösteriyor.

 

*Bitki koruma ürünlerini dikkatli kullanınız. Kullanmadan önce mutlaka ürün etiketini ve ürün bilgilerini lütfen okuyunuz.