Asistan Hekimler Sordu, Klinik Şefi Hocaları Cevapladı

  • Bayer Türkiye Kadın Sağlığı, İstanbul Avrupa Yakası'nda bulunan 8 adet eğitim ve araştırma hastanesinin klinik şefi hocalarını asistan hekimlerle bir araya getirerek asistan toplantıları düzenledi.
kadın sağlığı toplantı

 

Bayer Türkiye Kadın Sağlığı’nın, İstanbul Avrupa Yakası’nda sağlık bilimleri fakültesi bünyesindeki 8 adet eğitim ve araştırma hastanesinin klinik şefi hocaları ile gerçekleştirdiği asistanlara özel yapılan toplantıları şubat ayında Bayer Türkiye Ümraniye Merkez Ofis’te düzenlendi.

 

Kadın doğum kliniklerinin şef hekimleri, yaklaşık 200 asistan hekimin katıldığı toplantılarda oral kontraseptiflere dair güncel bilgiler paylaştı ve merak edilen soruları yanıtladı. Asistan hekimler, 7 farklı ünitenin klinik şeflerinden klinik tecrübelerini öğrenme ve çeşitli olgularla beraber teorik bilgiyle gerçek yaşam örneklerini pekiştirme fırsatı buldu.

 

Sağlık profesyonellerinin bilgi ve vaka deneyimlerini paylaşmaları açısından yararlı bir platform oluşturan asistanlara yönelik bu toplantılarda kadın sağlığı alanında güncel tedavi ve gelişmeler de ele alındı. Bayer’in kadın sağlığı alanındaki ürün ve çözümleri, oral kontraseptiflerin faydaları, tedavideki yerleri, kullanım alanları, sık sorulan sorular ve doğru bilinen yanlışlar gibi konular üzerinde interaktif toplantılar gerçekleştirildi.

 

kadın sağlığı toplantı-2